ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАРЛАМЕНТ

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАРЛАМЕНТ Корсунь-Шевченківської гімназії

Загальні положення

1.       Парламент є виконавчим органом самоуправління учнівського самоврядування в гімназії, покликаним виявляти і залучати до корисної для шкільного колективу роботи учнів, які володіють організаторськими здібностями і діловими якостями, тим самим надаючи діючу допомогу педагогічному колективу у вирішенні завдань виховання і освіти молоді.

2.       Парламент обирається учнівською конференцією на початку навчального року строком на один рік.

3.       Конференція проводиться не рідше одного разу протягом навчального року. Засідання парламентської ради проводиться по необхідності, але не рідше одного разу на місяць.

4.       Парламент надає допомогу в роботі гімназичним клубам за інтересами.

5.       В парламент обираються учні, які володіють організаторськими здібностями і діловими якостями на класних зборах.

Завдання і зміст парламенту

1.       Основними завданнями парламенту є всіляке вприяння керівництву гімназії і педагогічному колективу в реалізації положень, які викладені в Статуті гімназії.

2.       Парламент бере активну участь в організації трудових секцій, позакласній виховній роботі, розвитку самоосвіти, самообслуговування, здійснює контроль за бережливим ставленням учнів дошкільного майна.

3.       Парламент організовує облік відвідування навчальних занять, допомагає учителям в підготовці і проведенні олімпіад, конкурсів, вечорів, спортивних змагань, ранків і інш.

4.       Парламент, разом з кураторами, класними керівниками і завідуючими кабінетами організовують самообслуговування: прибирання класних кімнат, кабінетів і території гімназії; забезпечує участь гімназистів у ремонті меблів, веде облік збереження шкільного майна.

ПОЛОЖЕННЯ про вибори Президента та членів парламент) Корсунь-Шевченківської гімназії

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.      Вибори Президента школи проводяться за принципом загального рівня і прямого виборчого права при таємному голосуванні

2.      Виборчий процес здійснюється на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом школи.

3.      Вибори Президента школи є загальним : право обирати мають учні 8-11 класів школи

4.      Президентом школи може бути обраний учень, якому на день виборів виповнилося 14 років і який є учнем цієї школи.

5.       Вибори Президента школи є рівними: кожен виборець має один         голос.

6.       Голосування на виборах є таємним.

7.      Право висувати кандидата має кожен класний колектив. Клас може висувати кількох кандидатів у Президенти

II ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ВИББОРІВ

1.       Для проведення голосування створюється виборча комісія.

2.       виборча комісія :

а) складає списки виборців;

б) встановлює форму виборчого бюлетня;

в) проводить реєстрацію кандидатів у президенти;

г) встановлює результати виборів і оголошує їх.

Ш. ПЕРЕДВИБОРНА АГІТАЦІЯ

1.      Учень, який зареєстрований кандидатом у Президенти, має право вести передвиборну агітацію

2.       Кандидат за допомогою ініціативної групи:

-        повинен випусти рекламний пакет із класною фотографією;

-        підготувати передвиборну програму не більш як одна сторінка тексту;

-        може здійснювати інші агітаційні заходи.

3.      Повідомлення про обрання Президента оголошується головою виборчої комісії на загальношкільній лінійці.

4.       Президенту школи вручається відповідне посвідчення.

5.      Обраним вважається кандидат. За якого проголосувала більшість учнів, що взяли участь у голосуванні

6.      Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них брала участь 50% учнів школи.

7.       Президент вибирається строком на 2 роки.

8.       Якщо 2 і більше набрали однакову кількість голосів, проводяться повторні вибори.

9.      Вибори до шкільного парламенту проводяться в класах відкритим голосування строком на 2 роки.

10.   У виборах до парламенту беруть участь учні 8-11 класів

11.   Кожен клас має право надавати до складу парламенту по                 одному представнику в навчальну комісію, дисципліни і порядку,           культмасову, шефську, суспільно корисну, санітарно-господарську.

Організація роботи парламенту.

1.     Президент парламенту обирається відкритим голосуванням на учнівській конференції на початку навчального року.

2.     Обраний президент парламенту назначає свого заступника і секретаря.

3.     Президент парламенту ( при відсутності його заступника) організовує роботу парламенту.

4.     Секретар парламенту організовує контроль за виконанням рішень парламенту, веде ділові папери засідань парламентської ради і повідомляє про виконання рішень на засіданнях парламентської ради.

5.     В парламентську раду входять:

-          керівництво парламенту;

-          президенти клубів;

-          голова ради старост;

-          голова НТГ;

-          голова ради колективу фізкультури.

6.     Гласність роботи парламенту забезпечується постійною інформацією старост на класних зборах, через стінну пресу і дошку оголошень.

7.     Парламент організовує чергування по гімназії ( президент) і в класах (старости).

Парламент і класи.

1.     Зв’язок парламенту з класами здійснюється через старост.

2.     Староста класу обирається на класних зборах на один рік.

3.     Класні збори виносять рішення з питань діяльності класного колективу, заслуховують інформацію про рішення парламенту, визначають заходи по виконанню цих рішень.

Педагогічний колектив і парламент.

1.     Педагогічний колектив направляє роботу парламенту.

2.     Директор гімназії всіляко сприяє роботі парламенту, призначає педагогів на допомогу парламенту, його раді і об’єднанням учнів.